גוגל במקום הראשון! עשר החברות שכולם רוצים לעבוד בהן.

עשר החברות שכולם רוצים לעבוד בהן

והרי לפניכם עשר החברות,שדורגו על ידי ישראלים כנחשקות ביותר לעבוד בהן, לפי מגזין דה מרקר:

  1. גוגל
  2. חברת חשמל
  3. אינטל
  4. טבע
  5. בנק לאומי
  6. התעשייה האווירית
  7. אלביט
  8. שטראוס
  9. אמדוקס
  10. HP

ממבט ראשון ברשימה, נוכל בקלות לזהות את חברות ההיי טק, המאכלסות כמעט חצי מהמצעד: גוגל, אינטל, אמדוקס וHP הן חברות בינלאומיות, גורם שככל הנראה מעלה את ערכן בשוק העבודה הישראלי. חברת החשמל, תמיד הייתה ועודנה אטרקטיבית, תודות להיותה מקום עבודה בו השכר הממוצע גבוה, מקום עבודה שנתפס כבעל יציבות גבוהה, בעל תדמית של מעסיק שדואג ומטפח את עובדיו ומלבד התדמית, כנראה שגם בפועל, מצליחה חברת החשמל לשמור על אטרקטיביות עבור מבקשי עבודה. ענקית התרופות טבע, על אף המשבר הענק שפקד אותה, דורגה עדיין במקום ראוי, שכן ישראלים רואים את הישגי העבר שלה כבלתי מבוטלים, וייתכן שיש כאלה הרואים באופטימיות את עתידה. בנק לאומי ושטראוס, מוסדות ישראלים ותיקים, שומרים על מקום גבוה בדירוג גם השנה.

על פי מגזין דה מרקר, השינויים הבולטים במגמות הדירוג מתייחסים לשוק הסלולר, שבשנים האחרונות דורג גבוה וכעת ספג ירידה דרמטית לתחתית הטבלה. העלייה באטרקטיביות של החברות הטכנולוגיות התרחשה תודות לשגשוגן וליציאה מהמשבר של שנת 2010, אז היו מדורגות רחוק למטה. מבט ברשימת הטופ 10 , מגלה לנו ארבע חברות טכנולוגיות, שתיים ביטחוניות, חברת מזון אחת, חברת תרופות אחת, בנק אחד וחברת חשמל אחת ויחידה.

ועכשיו, איך לא – כמה מילים על המקום הראשון.

אם תרצו לדעת למה גוגל הוא מקום העבודה הנחשק ביותר, ודאי תחפשו את התשובה בגוגל. מי לא רוצה לעבוד בגוגל? גוגל משקיעה בעובדיה השקעה אמתית, ולא רק כזו שנועדה להשאיר אותם שעות רבות במקום העבודה כדי לתרום לעבדות המודרנית. זה מתחיל מהשכר הגבוה שגוגל משלמת לעובדיה, ממשיך לתאי השירותים המפנקים, גולש לבריאות העובדים (תזונה, חדרי כושר, בריכות), השקעה בהשכלתם והתפתחותם כבני אדם, השקעה ביצירתיות שלהם בדמות של חדר משחקים ענק ועוד. גוגל הוא מקום עבודה שמקשיב לעובדים, ולא כדי לצאת ידי חובה, ולפטור את העובדים עם הקלישאה המנומסת של דלת פתוחה תמיד. גוגל עושה זאת באופן מדיד וטכנולוגי בדמות ה- גוגל – או – מטר, ברומטר טכנולוגי שבאמת מקשיב לעובדים, מתעד את הרגשתם, ומודד את השינויים וההצלחות.

גוגל מנהלת מדיניות שקיפות מלאה. לכל עובד יש גישה ברמה השבועית למנהלי ומייסדי החברה. ראשי החברה מעודדים העברה של ידע לעובדים ומתן עדכונים שוטפים בנוגע לארגון. גוגל משקיעה משאבים רבים בפיתוח צוות, גיבוש עובדים, ואטמוספירה חברתית נעימה. אך הפיכת מקום העבודה לגן עדן, אינה רק פונקציה של משאבים. עקרונות יסוד בסיסיים שיילקחו בחשבון כמנחים וחשובים לארגון , שקיפות, הקשבה, יצירתיות וכל גורם אנושי אחר- יכולים להילקח בחשבון בכל ארגון גדול כקטן, ללא קשר לכמות המשאבים ומספר העובדים בו. כל מוסך וכל מרפאת שיניים, כל בית ספר יסודי וכל חנות פרחים,  יכולים להשכיל וללמוד מסדרי העדיפויות של גוגל, גם ללא המשאבים הכספיים הנלווים לכך.

בואו נתחיל לעבוד!