10 טיפים לניהול עובדים מדור ה-Y

דור ה Y

אי אפשר איתם ואי אפשר בלעדיהם, 10 טיפים שיעזרו לך לנהל עובדים בני דור ה Y.

אומרים עלינו שאנחנו נרקיסיסטים, מפונקים ועצלנים. אומרים שאכפת לנו רק מעצמנו ולא מעניין אותנו אף אחד אחר. אומרים שאנחנו מבינים רק כסף, וכסף הוא האלוהים שלנו. שאנחנו מעדיפים לקפוץ מעבודה לעבודה, מאשר להישאר ולהתפתח. אבל מה לעשות שאנחנו, בני דור המילניום, או כמו שאתם קוראים לנו המילניאלז – תופסים כיום יותר ויותר מנתח שוק העבודה? זה שישכיל להבין אותנו לעומק, ללמוד אותנו, להקשיב לנו ולהתאים עצמו לעולם המשתנה, ירוויח. אז איך אתם, כמעסיקים, יכולים לממש את מלוא הפוטנציאל שלנו, כשאתם מנהלים אותנו המילניאלז?

גמישות

שעות עבודה גמישות, ימי עבודה מהבית, היפטרו מהמנטליות ההסתדרותית של החתמת כרטיס, ושחררו אותנו, בחוץ אנחנו עובדים יותר טוב, גם ככה אנחנו מחוברים עשרים וארבע שבע.לתת לנו לבחור את הזמן והמקום לעבוד בהם, מאפשר לנו להרגיש שאנחנו בחופש.

אם אנחנו מחפשים עבודה חדשה תוך שנה, זה לא אישי

הנדידה בין עבודות שלנו אינה נובעת מחוסר יכולת להתחייב, חוסר סבלנות או עניין. אנו רואים במעבר בין עבודות סממן שאפתני שמאפשר לנו לעשות כל מיני דברים. בעולמנו, מעבר בין עבודות נתפס כאמביציה. לייחס לכך "חוסר יציבות" זה הכי קיץ אלף תשע מאות שמונים ואחת.

תשקיעו בנו

אבל לא רק במכונת אספרסו ובפופים צבעוניים בלובי. לא רק חופשות וימי צוות. השקעה בהתפתחות האישית שלנו בדמות קורסים, מיומנויות, וטכנולוגיה מתקדמת יתרמו ויעצימו את הרגשת ההגשמה העצמית שלנו.

תחמיאו לנו

אנחנו רגילים לזה. רגילים להיות נסיכה של אבא ומלך של אימא, זו לא אשמתנו, ככה חינכו אותנו. חיזוקים חיוביים על הישגים יכולים לבוא לא רק בדמות בונוס, (גם זה!) אבל גם אנחנו, מתרגשים כשהבוס קורא לנו להיכנס אליו למשרד, להגיד כמה מילים, לשקף לנו הישג מוצלח שהגענו אליו, ולא לשכוח סלפי בסוף, שיעלה לאתר הפנימי מיד.

קידום חשוב לנו

אם לדור הורינו הייתה חשובה הקביעות, לנו חשוב לטפס למעלה. גדלנו על ערכי תחרותיות, צמחנו על מיפוי והדחה, וגם אנחנו רוצים להיות הכוכב הבא. מדיניות ארגונית שיוצרת מדרגות קידום רבות (גם אם לא גדולות) מעודדת את העובד להסתכל קדימה אל עתידו, ולהישאר.

כסף כסף כסף

נכון אנחנו אוהבים כסף. בעולם של ימנו, בהתחשב ביוקר המחייה, לא הותרתם לנו ברירה אחרת. כיום, חברות המתחרות על העובדים הטובים חייבות להציע משכורות התחלתיות אטרקטיביות ביחס למתחרים. זכרו כי לא רק אנחנו עומדים למיון, אלא גם אתם. אגב, אם תהיו ממש טובים בשאר התחומים, נסכים להתפשר על פחות כסף.

תרגשו אותנו

אנחנו אוהבים אתגרים ושינויים. שעמום הוא הפחד הגדול שלנו, ואנחנו זקוקים כל הזמן לעבור לדבר הבא, ומהר. הציבו בפנינו אתגרים והתייחסו ברצינות לרעיונות וליוזמות שלנו. זכרו כי גדלנו על האמונה שחלומות מתגשמים, ונצלו את זה שאנחנו באמת מתכוונים להגשים.

אל תיבהלו מהטלפון שלנו

אנחנו יכולים לעשות מיליון דברים יחד, לדבר בטלפון עם המדקרת שלנו תוך כדי תכנות, הליכה על הליכון והפקת לקחים. אין מולטיטסקר טוב מאתנו. ההפך- אם אנחנו עושים רק משהו אחד כל פעם- אנחנו עלולים להשתעמם.

אל תתביישו ללמוד מאתנו

זה לא שאנחנו כאלה גאונים, אבל הצורך שלנו להיות מעודכנים, ראשונים ומובילים בעולם משתנה, גורם לנו ללמוד מהר ובקצב חידושים שעוד לא ידעתם שיש.

חשוב לנו שיהיה לנו כייף

בסקרים רבים, רובנו דירגנו את סביבת העבודה החברתית מעל קידום ושכר. חשוב לנו שנרגיש טוב במקום בו אנו מבזבזים את מרבית שעותינו היפות. מעסיקים שמתחשבים בפרמטר החברתי כשהם מקבלים עובד חדש לעבודה, מרוויחים עובדים שהם חלק מקבוצת השתייכות. זכרו שעובדים שמחים עובדים טוב יותר.

על צ'ק אין שמעתם?

חשוב לנו איך נראים המשרדים של החברה, איך מוגדר התפקיד שלנו ואיך נראים אירועי חברה. אה, והכי חשוב, ואיך הכל נראה בסוף ברשת. סטורי, סנאפצ'ט, אינסטגרם, פייסבוק- אנחנו חיים שם! וחשוב לנו שכולם ידעו מה אנחנו עושים. אז תדאגו שהמשרדים יהיו יפים שנוכל לצלם תמונה בתחילת שבוע ולהעלות לאינסטגרם. ושמידי פעם שעושים הרמת כוסית לחג, שהשולחן יצטלם טוב ולא רק יהיו בו דברים טעימים. אנחנו בונים את המותג שלנו כל הזמן ואפילו אתם יודעים שתמונה שווה אלף מילים. אז תעזרו לנו לעזור לעצמנו.

בואו נתחיל לעבוד!