22 הדקות שישנו לכם את החיים

מבט קדימה כדי להצליח

יש לכם חברה מצליחה. עובדים תחתיכם כמאה עובדים בשלוש קומות של בניין מפואר במרכז העיר הגדולה. הצלחתם בגדול. גם בסקרי שביעות רצון, נראה כי העובדים שלכם די מרוצים, אבל תמיד יש מה לשפר, בעיקר כשאנו דוגלים ב"עובד מאושר הוא עובד טוב": תמיד אפשר לעשות עוד. נכון שהשקעת השנה במצטייני החברה שזכו לטיסה לחו"ל עבורם ועבור משפחתם. נכון ששלחת ארבעה עובדים ללימודים אקדמיים מטעם החברה וגם בפסח האחרון, שמרת על רמה גבוהה של מתנות לחג.
אז מה עוד אפשר לתת?

זמן

עשרים ושתיים דקות של קסם, כל יום, בהן העובד עוצר את עבודתו, ומעניק לעצמו חווית למידה בתחום שאינו קשור ישירות לתחום עבודתו. 22 הדקות האלה ישנו את החיים של העובדים שלכם ויסייעו לכם לבנות עסק מצליח ומשגשג. הזמן הזה מייצר שיפור עצמי תמידי בקרב כל אחד מהעובדים בחברה, מהמנכ"ל ועד אחרון העובדים- שיעריכו מאד את המחווה ויעבדו קשה יותר בשבילכם.

אז להלן שמונה דברים שאפשר לעשות בעשרים ושתים הדקות הללו.

1. לשמוע הרצאה בטד. או אפילו, לבקש מאחד העובדים להעביר לכולם הרצאת טד קטנה, בכל נושא שהוא בקיא בו, כאן, אצלנו בבית.
2. לקרוא פרק מספר, אפילו יחד על המרפסת של המעשנים, ולתת חשק לכולם להמשיך לקרוא אותו בבית. האנשים המצליחים בעולם, כמו לדוגמא וורן באפט, מספר שהוא קורא  ספרות שאינה מקצועית, בכל יום, במשך כמה שעות טובות. מעסיקים שמעודדים קריאה שאיננה עיון בחומר מקצועי, מרוויחים עובדים יצירתיים.  
3. שעור יוגה קבוצתי
, שיוציא את כולם מהקיוביקלס והמשרדים, ויגרום לכולם לנשום עמוק.
4. לשלוח לכל העובדים קישור לאתר של משחקי הגיון, או לחברם אל אפליקציית אימון המוח החדשה שכולם מדברים עליה.
5. להעביר במייל הפנימי חידת הגיון, ולתגמל בפרס את הפותר הראשון שלה.
6. תחרות כתיבת הסיפור הקצר , סיפור מצחיק או סיפור מפחיד, שייכתב בעשרים ושתיים דקות, וישלח להצבעת הרוב. פיתוח ותרגול של מיומנויות כתיבה, מסייע להתבטא, לפרוק על הדף רגשות וכעסים, וגם נפלא לתרגול יכולות הניסוח שלנו.

ועכשיו חידה, מה משותף לבן אנד ג'ריז, נאסא ונייקי? שלושתן חברות שמחזיקות חדרי מנוחת צהריים במקום העבודה

7. שעור ציור. רישום באמצעות מוח ימין ,הינה טכניקה עתיקת יומין שציירים רבים השתמשו ומשתמשים בה עד היום. זוהי טכניקה נרכשת ללא קשר לכישרון או ידע מוקדם, המוכיחה את עצמה כבר שנים.
8. למדו עשרים ושתיים מילים בשפה זרה. הקדישו דקה ללמידת כל מילה, והוסיפו לאוצר המילים שלכם עוד כמה מילים. גרמו למוח שלכם להתרחב, לעבוד ולהתאמץ, הוא יודה לכם!
זכרו כי בתחום זה –  השמיים הם הגבול.

בואו נתחיל לעבוד!